Włókniny ścierne

Arkusze 3M Scotch-Brite stanowią alternatywę zarówno pod względem kosztów jak i efektywności dla tradycyjnych materiałów takich jak szczotki, wełny stalowe, skrobaki, zdzieraki, gąbki i papiery do obróbki ręcznej oraz rozpuszczalniki.

Podstawowe cechy to:

– elastyczność

– agresywnie ścierają

– gwarantują idealne wykończenie

– mogą być zwijane, zginane, składane, rozrywane

W przeciwieństwie do tradycyjnych nasypowych materiałów ściernych materiał Scotch-Brite nie powoduje powstawania zadziorów, pozostawia powierzchnię gładką i eliminuje powstawanie ostrych, niebezpiecznych krawędzi. Jednocześnie zapewnia swobodny przepływ powietrza w czasie całego procesu, dzięki czemu podczas operacji szlifowania następuje chłodzenie, co przeciwdziała odkształcaniu i przebarwianiu obrabianego materiału.

W odróżnieniu od wełny stalowej arkusze Multi-Flex nie pozostawiają żadnych włókien na obrabianej powierzchni. Można je łatwo przerywać, składać, fałdować, zginać czy zwijać dostosowując w ten

sposób do kształtu wymaganego przez użytkownika, nawet do najbardziej zawiłych profili. Arkusze Multi-Flex są idealnym rozwiązaniem dla prac

związanych zarówno z obróbką drewna jak i metalu. Nadają się do czyszczenia, usuwania warstwy tlenkowej po spawaniu, rdzy i zgrzelin oraz do ostatecznego wykańczania różnych metali.

Więcej informacji w katalogach:
Narzędzia ścierne do obróbki drewna
Narzędzia ścierne do ręcznej obróbki drewna

Kup w sklepie internetowym