Metalowe

Taśmy jednostronnie klejące preferowane w wielu zastosowaniach wymagających odporności chemicznej, termicznej, na działanie czynników atmosferycznych oraz dobrego przewodzenia ciepła.

Taśmy metalowe przeznaczone do zastosowań przemysłowych, przykładowe aplikacje:
Zabezpieczanie przewodów rurowych przed wilgocią i wysoką temperaturą. Nośnik taśmy Scotch Brand 3M z folii aluminiowej, wzmocniony tkaniną umożliwia dokładne przyklejanie się do nierównych powierzchni i w przeciwieństwie do innych tego typu cienkich taśm nie dziurawi się i nie rwie. Folia odbijająca ciepło jest odporna na działanie wilgoci i różnych rozpuszczalników, zapewnia wykonanie bardzo trwałej izolacji. Początkowa przyczepność kleju akrylowego jest bardzo duża i nie zmniejsza się z czasem, dlatego nie ma potrzeby wymiany lub naprawy tak wykonanej izolacji.

Mocowanie rur chłodzących do ściany chłodziarki taśmą aluminiową z warstwą kleju akrylowego. Celem jest osiągnięcie szybszego odprowadzania ciepła lub zimna, co zapewnia taśma o dużym współczynniku odbicia promieniowania cieplnego, nadająca się jednocześnie do uszczelnienia.
Maskowanie urządzeń przy malowaniu farbą w proszku. Dzięki bardzo trwałemu nośnikowi taśmę po malowaniu można łatwo i bez śladu usunąć.

Galwanizacja. Taśmę ołowianą Scotch Brand 3M można łatwo formować, jest bardzo odporna na działanie środków chemicznych, na wilgoć, nie przepuszcza promieni rentgenowskich, przewodzi prąd elektryczny. Taśma całkowicie przywiera do powierzchni i nie odkleja się przy galwanizacji wewnętrznej strony cylindra. Dzięki dużej przewodności elektrycznej, granica galwanizacji bardzo wyraźnie zarysowuje się.

Kup w sklepie internetowym