Winylowe

taśmy winylowe

Uniwersalność taśm winylowych wynika z zastosowania bardzo trwałego materiału nośnego i specjalnego materiału klejącego. Są one dostępne w wielu kolorach. Służą m.in. do: oznakowania zabezpieczającego, identyfikacji, maskowania, kodowania kolorami i uszczelniania.

Oznakowanie za pomocą kolorów

Na oznakowanie niebezpiecznych miejsc można zastosować tylko takie materiały, które są odporne mechanicznie oraz mają łatwo zauważalne i trwałe kolory. Nośnik o bardzo trwałych kolorach, pokryty warstwą z tworzywa sztucznego sprawia, że taśmy winylowe Scotch Brand 3M w pełni odpowiadają tym ostrym wymaganiom. Taśmy winylowe są bardzo odporne na wycieranie i na wilgoć, wytrzymałe na zewnętrzne warunki otoczenia oraz odporne na większość rozpuszczalników. Kolory taśm z tworzyw sztucznych odpowiadają normom OSHA i można je stosować do oznakowania niebezpiecznych miejsc, urządzeń bezpieczeństwa, dróg przeciwpożarowych itp. Ponieważ siła klejenia taśmy z czasem wzrasta, można je zastosować do oznakowania tam, gdzie jest wymagana zwiększona trwałość oznakowania. W przeciwieństwie do materiałów zawierających rozpuszczalniki, taśmy można przechowywać bez specjalnych środków bezpieczeństwa. Zastosowanie taśm Scotch Brand 3M do oznakowania kolorami, jest bezpieczne i oszczędne.

Łatwość kształtowania

Taśmę winylową Scotch Brand 3M można naciągać, formować, prasować i przycinać. Taśmy te są bardzo elastyczne, dlatego dokładnie przylepiają się nawet do nierównej powierzchni. Przy maskowaniu krawędzie są bardzo ostre i wyraźne.

Oznakowanie i uszczelnianie

Za pomocą taśm winylowych 3M można umieścić kolorowe kody na dowolnych przedmiotach. Ten sposób kodowania w porównaniu z innymi technologiami jest o wiele prostszy i bardziej oszczędny. Dzięki wyjątkowo odpornej mechanicznie warstwie nośnej, taśma nie dziurawi się, nie drze się i zapewnia dokładne uszczelnienie na dowolnej powierzchni. Dobrze przylepia się do podłoża a równocześnie przy tymczasowym zastosowaniu daje się łatwo usunąć.
1

Maskowanie

Ponieważ taśma na całej swojej szerokości przylepia się równomiernie do powierzchni maskowanej, zostawia wyraźną i równą linię odcięcia przy malowaniu.

Więcej informacji w katalogu:
Taśmy winylowe

Kup w sklepie internetowym