Materiały mikrościerne

Materiały mikrościerne produkowane na podkładach z folii poliestrowej, znajdują zastosowanie w przemyśle komputerowym i elektronicznym a także w telekomunikacji gdzie stosowane są do wykończania końcówek kabli światłowodowych.

System Finesse-it do napraw powierzchni lakierowanych

System naprawy powierzchni 3M „Finesse-it” służy do usuwania drobnych defektów i śladów obróbki na lustrzanych powierzchniach oraz eliminuje konieczność nakładania nowej warstwy lakieru. Strefy wymagające naprawy są szlifowane na mokro przy użyciu drobnoziarnistych tarcz ściernych. Następnie oszlifowana strefa zostaje wypolerowana tak, aby upodobniła się ona całkowicie do pozostałej powierzchni.Na zakończenie strefa podlegająca naprawie jest polerowana i czyszczona za pomocą tkaniny bawełnianej zwilżonej w mieszaninie alkoholu i wody.

Urządzenie do szlifowania 3M „Finesse-it” jest przeznaczone do obróbki wykończeniowej powierzchni elementów lakierowanych na wysoki połysk oraz tworzyw sztucznych, takich jak Corian, Surell czy Avonite. Po szlifowaniu za pomocą coraz drobniejszych materiałów ściernych poleruje się powierzchnie stosując związek polerski 3M „Finesse-it” aż do osiągnięcia wymaganej gładkości.

Więcej informacji w katalogach:
Technologia polerowania powłok lakierniczych
Finesse-it